לקוחות נכבדים! עקב חזרה הדרגתית לקיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת מיום א' עד יום ה' משעה 8:00 עד 16:00
עד הודעה חדשה. כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון בית ליסין ותיאטרון חיפה - דברים שאני יודעת

ארכיון תאריך: 25 אוגוסט 2020

משך: שעה וחצי


זהו סיפור פשוט על משפחה, שעוברת טלטלות ומשברים – כמו כל משפחה. שיש בה דברים שטואטאו במשך שנים אל מתחת לשטיח, זרמים תת-קרקעיים ומשקעים כבדים. זוג הורים וארבעה ילדים שכבר גדלו. בת אחת חוזרת מטיול ארוך בחול חבוטה, סובלת מבגידה ואהבה נכזבת. בת אחרת דווקא בוחרת לבגוד בעצמה – ולברוח הרחק מהכל, לאכזבת האם (או שמא זו הקנאה והתקוות הלא ממומשות שמדברות מגרונה של האם?). בן אחד, מוכשר ומצליחן, מסתבך עם החוק. בן אחר הופך במהלך המחזה לאדם אחר. בעצם – לאישה.

ומה תפקידם של ההורים בכל התסבוכת הזאת? השלדים יוצאו מהארון אט אט והיחסים המורכבים יתגלו כרב-שכבתיים ומסובכים עוד יותר משנדמו תחילה. המחזה "דברים שאני יודעת" נכתב בידי המחזאי האוסטרלי המוערך אנדרו בוול אך לא מזמן והבכורה העולמית שלו התקיימה רק בשנת 2016, במסגרת הפקה המשותפת לשני תיאטרונים – אוסטרלי ובריטי. כעת הוא מגיע בפעם הראשונה לישראל – בהפקה משותפת לתיאטרון בית ליסין ולתיאטרון חיפה.

על תרגום המחזה אחראי דורי פרנס המהולל, שזכה בעבר בפרסים רבים על תרגומים של מחזות קלאסיים. על הבימוי – משה נאור, המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה, וקאסט השחקנים, ובראשם יונה אליאן-קשת/סנדרה שדה בתפקיד האם הסוערת והנסערת, מבטיח הצגה עמוקה, מקורית ומהנה.

מאת: אנדרו בוול
תרגום: דורי פרנס
בימוי: משה נאור
תפאורה: כנרת קיש
תלבושות: אורנה סמורגונסקי
מוסיקה: שאול בסר
תאורה: קרן גרנק
תנועה: שרון גל
משתתפים: יונה אליאן-קשת/סנדרה שדה, גדי יגיל, יעל וקשטיין, עידו רוזנברג, מיכל עוזיאל, גיא גורביץ'

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter